Тому що в іменниках іі відміни сер. роду на -я подвоєння приголосних відбувається лише тоді, коли кінцевий м'який чи пом'якшений приголосний основи (крім б,п,в,м,ф,р) стоїть між двома голосними. напр.: полісся, але заполяр'я, поволжя. це ж правило стосується й іменників ііі відміни, які, до речі, в о.в. однини мають закінчення -ю: кубанню, але керчю, об'ю.
Спасибо
Ответ дал: Гость
настала весна. дерева вкрились бруньками.через декілько днів з'являться перши листочки. дуже гарно зустричають весну дерева, особливо березка.вона вділа свої светло-зелені шати й невеличкі сережкі. мені дуже подобается березка навесні. навесні поки ще не розпустилися листочки береза дає нам солодкий березовий сік, в народі его називають "плач берези". сік беріз, смачний і корисний, містить багато поживних речовин. за старих часів березовий сік збирали в спеціальні посудини з березовий кори.
Ответ дал: Гость
зайці свою сіру шубу на білу ідля того, щоб вони ставали менш помітними коли йде сніг. сніг білий і в них біла шубка. вони зливаються з середовищем і їх не помітять дикі звірі, які на них полюють. ось для чого зайці шубку з сірої на білу.
Популярные вопросы