Карбон і Силіцій знаходяться у головній підгрупі четвертої групи Періодичної системи хімічних елементів.
Карбон - елемент другого періоду, Силіцій - третього.
Атоми цих елементів на зовнішньому електронному шарі містять по чотири електрони у стані s2p2. Цим пояснюється подібність їхніх хімічних властивостей.
Зі схем будови атомів Карбону і Силіцію випливає, що у звичайному стані ці елементи двовалентні, тому що їх атоми мають на зовнішньому електронному шарі два неспарених електрони. У збудженому стані вони чотиривалентні: на зовнішньому шарі атоми мають чотири неспарених електрони. У сполуках Карбон і Силіцій виявляють ступені окиснення +4 і –4. Вони також можуть виявляти і ступінь окиснення +2.
У природі зустрічаються три алотропні модифікації Карбону: алмаз, графіт і карбін.
Спасибо
Ответ дал: Гость
в состав жемчуга входит карбонат кальция -соль слабой угольной кислоты, уксусная кислота- более сильная и поэтому происходит обменная реакция: caco3 +2 ch3cooh= ca(ch3coo)2 +co2+h2o
Популярные вопросы