вчора захворів мій старший брат. в нього підвищилася температура, дуже боліли горло та голова і був страшний нежить. нашу родину це засмутило, адже через три дні братів день народження.
мама зразу ж згадала про те, що в нас є сушені калинові ягоди. заливши їх окропом, вона проварила їх на повільному вогнищі і поставила настоюватися на 1 годину. в цей час ми прикладали прохолоде полотенце до лоба братові. так йому голова менше боліла. через годину відвар був готовий. мати напоїла хворого, і він, зігрітий калиновим відваром з медом, майже відразу ж заснув. я чув, як ненька вставала вночі, щоб переодягнути зіпрілого брата.
зранку наш хворий почував себе здоровим і дякував всім про турботу. та ще декілька днів він залишався дома та пив калиновий відвар та нахвалював свою рятівницю-калину.
Ответ дал: Гость
лікарські рослини - це сировина для виготовлення ліків. до їх збору слід приступати в той час, коли вони містять найбільшу кількість речовин, що діють : трави -в період цветіння, коріння -навесні і осінню. збір починають, коли спаде роса, не можна збирати рослини в сиру погоду. не можна також збирати сильно запилені рослини, роз'їдені комахами, пожовклі. зібрані рослини слід укладати рихло в корзини або ящики, вистелені папером. період між збором і розкладкою для сушки не повинен перевищувати дві - три години. розкладати рослини для сушки треба рихлим шаром на чистому горищі, або стелажах.
Популярные вопросы