Жыву бяздоннай трывогай,таму, што сэрца маё распятатакія радкі ў пасмяротнай кнізе «быў. ёсць. буду» мог напісаць толькі той, хто свядома распяў сябе, як ісус хрыстос, на крыжы ў імя людскога роду. так і здарылася на самай справе: песняра не прызнавалі ці прызнавалі напалову. з пакутніка-заступніка здзекаваліся за тое, што ён паказваў сапраўдны, драматычны, складаны і разам з тым легендарна-гераічны лёс зямлі пад белымі крыламі. што выхоўваў у жывых любоў да нацыянальнага, роднага. што шанаваў і ўздымаў на нечуваную вышыню старонкі забытай гісторыі. яму не далі пры жыцці званне народнага, а ён стаў амаль самым чытэльным, самым дарагім для абсалютнай большасці беларусаў пісьменнікам.быў. ёсць. буду.за ўсе мільярды двухногіх.
Спасибо
Ответ дал: Гость
ліпична героїння любовної лірики сосюри при всій її варіантності завжди зберігає зовнішню і внутрішню красу.це неодміно красуня з голубими очима.
тема- оспівування щирого почуття ,щасливої миті у душі закоханих.
ідея - возвеличення кохання - смисл життя кожної людини.
основна думка - "і синіє щастя у душі мої"
.у вірші немає суму,що таке недовгічне людське буття.
Ответ дал: Гость
людину , яка бачить несправедливість и нічого не діє, щоб протистояти неї. яка знає правду, і не хоче її розкрити , бо перш за все думає про себе. коли людина має достатньо сили й розуму, але в ситуації де воно було б потрібне - не користується своими можливостями.
Популярные вопросы