•Кохання було для Мавки змістом життя. Самовіддане і вірне, воно досягло такої глибини, що стало вічним, безсмертним. "Я маю в серці те, що не вмирає", — відповідає лісовичка Тому, що в скалі сидить. Ясний вогонь кохання допомагає їй вирватись з мертвого царства Марища і врятувати коханого, якого Лісовик перетворив у вовкулаку. Хоч і тяжко зрадив кохання Лукаш, та Мавка не платить йому злом, а знаходить у своїм серці "...теє слово чарівне, що й озвірілих в люди повертає". І діяла вона так, бо любила Лукаша, бо в самопожертві бачила сенс свого життя.
•Лукаш по-дитячому наївний, щирий. Згадаймо, як він збирав світляків, щоб подарувати Мавці, геть потрапив у трясину. Лукаш покохав Мавку. Чому ж тоді він одружився з Килиною, спитають деякі? На жаль, йому не вистачило сил іти проти матері. Міщанські інтереси того середовища, в якому він жив, узяли верх. Лукаш не любить Кили-ну, одружується з нею лише за розрахунком. З цього часу черствіє його душа, занепадає музична творчість.
•У драмі показано, що перемога дрібновласницьких почуттів не вічна. Тому в кінці останньої дії Мавка і Лукаш знову знаходять одне одного, під чарівним впливом музики пробуджується весна, поєднуються серця закоханих. Мрія про вільне і творче життя безсмертна. Така ідея втілена в образі Лукаша.
•Мене приваблюють ці герої. Я відчула, як полюбила їх. В образі Мавки втілені риси і почуття самої Лесі Українки, показано сенс людського життя.
Популярные вопросы