Прокаріотичні мікроорганізми за структурою та функціями є складними саморегулюючими системами. У процесі життя мікроорганізми, залежно від тих субстратів, у які вони потрапляють, виробляють адаптивні ферменти. Завдяки цьому вони можуть швидко пристосовуватися до найрізноманітніших умов. Основні процеси обміну речовин у бактерій (живлення, дихання і виділення) мають спрощений характер, надходження поживних речовин, а також видалення продуктів життєдіяльності, здійснюється через клітинну оболонку.
Живлення. Для прокаріотів характерна надзвичайна різноманітність у типах живлення. За сучасною класифікацією типи живлення прокаріотів розрізняють залежно від джерела Карбону і енергії. За джерелом Карбону всі мікроорганізми можна поділити на дві групи: автотрофи і гетеротрофи. Чимало мікроорганізмів є міксотрофами, тобто вони здатні переходити від одного типу живлення до іншого. Переважна більшість прокаріотів є гетеротрофами, які можуть добувати органічні сполуки з відмерлих решток (сапротрофи), живих організмів (паразитотрофи) та отримують завдяки співіснуванню (симбіотрофи). За використання різних джерел енергії серед мікробів вирізняються такі групи: а) фототрофи, які використовують сонячне світло, як джерело енергії; б) хемотрофи, джерелом енергії для яких є різні неорганічні і органічні сполуки.
Спасибо
Ответ дал: Гость
Кишечнополостные играют большую роль в природе: многие из них питаются мелкими животными, рыбами, ракообразными; тем самым регулируют их численность в природе. другие : мадрепоровые кораллы, коралловые рифы, образуют вместе с растениями сообщества. широко используется кишечнополостные и в практической деятельности человека: - в тропических морях обитают съедобные корнероты (медузы) . в японии и китае употребляют в пищу рапилем иногда побережья южного китая становятся белыми от скопления рапилем в японии ежегодно добывают тысячи тонн этих медуз; - среди кишечнополостных имеются лабораторные животные, которых используют для проведения опытов.
Популярные вопросы