Розрізняють два типи клітин: прокаріотичні, що не мають сформованого ядра, характерні для бактерій та архей, та еукаріотичні, в яких наявне ядро, властиві для всіх інших клітинних форм життя, зокрема рослин, грибів та тварин. до неклітинних форм життя належать лише віруси, але вони не мають власного метаболізму і не можуть розмножуватись поза межами клітин-живителів. усі організми поділяються на одноклітинні, колоніальні та багатоклітинні. до одноклітинних належать бактерії, археї, деякі водорості і гриби, а також найпростіші. колоніальні та багатоклітинні організми з великої кількості клітин. різниця між ними полягає в тому, що колоніальні організми з недиференційованих або слабо диференційованих клітин, які можуть виживати одна без одної. клітини багатоклітинних організмів більш-менш спеціалізовані на виконанні певних функцій і залежні одна від одної в процесах життєдіяльності. до багатоклітинних організмів належить зокрема і людина, тіло якої складається приблизно з 1013 клітин.
Спасибо
Ответ дал: Гость
хорда и хитиновый панцирь-это опора для мышц, основа скелета.
хитиновый панцирь членистоногих-это внешний скелет, а хорда относится к внутреннему скелету.и то и другое являются опорой организма.
Ответ дал: Гость
структурні гени - це такі типи генів, які кодують будь які поліпептидні ланцюги, що несуть структурну або ферментативну функцію. до них в тому числі відносяться, наприклад, також і гени, які кодують структуру ірнк та трнк. наразі єдиної класифікації структурних генів не існує, оскільки доволі важко виділити окремі критерії, за якими їх варто розподілити на групи.
Популярные вопросы