Через різне походження, дводольні відрізняються різноманітністю вегетативних і репродуктивних органів. навіть найвідоміші ознаки зберігаються не завжди, серед дводольних зустрічаються представники з нетиповими ознаками, а іноді з окремими ознаками, характерними для однодольних.насіння : зародок однодольних має одну розвинену та одну недорозвинену сім'ядолю, тоді як зародок дводольних має дві розвинених сім'ядолі.квітки : частини квітки у однодольних кратні числу три, тоді як у дводольних — кратні числу чотири або п'ять.стебло : у однодольних, провідні пучки у стеблі дифузні. у дводольних, на відміну від них, провідні пучки розташовуються кільцеподібно, а між деревиною (ксилемою) і лубом (флоемою) знаходиться особлива тканина — камбій, що забезпечує вторинне потовщення.і пагони : у однодольних вторинні пагони зустрічаються рідко, але вони дуже часті в дводольних.пилок : у однодольних, пилок має одну борозну або пору, тоді як у дводольних таких структур три.коріння : коренева система звичайно дифузна у однодольних, тоді як у дводольних корінець зародка найчастіше перетворюється на головний корінь, здібний до довголітнього існування.листя : у однодольних, головні листові жилки мають пералельну ію, у дводольних листя, як правило, з сітчастим жилкуванням. листова пластинка у дводольних часто розчленована, краї її виїмчасті або зубчасті.
Зрадістю відповім тобі. у однодольних, зародок з однією сім'ядолею. мичкувата коринева система стебло - трав'янисте тип листка - простий паралельне або дугове жилкування квітка - тричленна запилення найчастіше вітром
Спасибо
Ответ дал: Гость
ко́рень — осевой, подземный вегетативный орган высших растений, неограниченным ростом в длину и положительным геотропизмом. корень осуществляет закрепление растения в почве и обеспечивает поглощение и проведение воды с растворёнными минеральными веществами к стеблю и листьям. на корне нет листьев, в клетках корня нет хлоропластов. кроме основного корня, многие растения имеют многочисленные придаточные корни. совокупность всех корней растения называют корневой системой. в случае, когда главный корень незначительно выражен, а придаточные корни выражены значительно, корневая система называется мочковатой. если главный корень выражен значительно, корневая система называется стержневой. некоторые растения откладывают в корне запасные питательные вещества, такие образования называют .
Популярные вопросы