if you do something on your own, you do it withiout any help of other people. - если ты делаешь что-то сам, ты делаешь это без других людей.
he said that he had done it on his own. - он сказал, что сделал это сам.
lilly always draws pictures on her own. - лили всегда рисует картины самаю
Спасибо
Ответ дал: Гость
-hello,valentine!
-hi,nazar!
-how are you doing at school?
-all is right!
-let`s go to the park after school?
-ok! let`s go to ride on swing?
-i will take my sister with me.
-and i will take my brother.
-see you soon.
-bye-bye.
Ответ дал: Гость
My school life is wonderful. there are three floors in my school and many new classrooms. there are a lot of computers which we can use. my dream is every classroom has ten and more new computers with internet. there are lots of concerts, performances and sport competitions in our school. my classmates and i often take part in different school events. i have a lot of friends in my class. our teachers are kind and intelligent and my classmates are smart and friendly. i like my school very much.
Популярные вопросы