Есть вопросы?

Здесь Вы можете найти ответы на многие вопросы или задать свой вопрос!

Прочитайте тексти. Запишіть, про мовні одиниці яких рівнів ідеться.

1. Звуки нашої мови не тільки сухий, механічний засіб, за до котрого будуються самі слова, не мертвий акустичний матеріал, ‒ кожен звук малює собою цілу картину, малює її не тільки в нашій мові, а й у голосах природи, порівнюючи її з людиною своїми звуковими чарами (Д. Ревуцький).

2. У мові є одиниця, без вивчення якої немислиме пізнання механізму мови. Ця одиниця - слово. Видатний швейцарський лінгвіст Ф. де Сосюр зазначив, що „слово, незважаючи на всі труднощі, пов’язані з визначенням цього поняття, є одиницею, що невідступно постає перед нашим розумом як щось центральне в механізмі мови” (І.Вихованець).

3. Морфема - значуща частина слова. Тому є правильним таке твердження: чим більше морфем у слові, тим більше в ньому „атомів” смислу, тим складніше воно за значенням (звичайно, тут ми маємо на увазі зіставлення однокореневих слів) (М. Панов).

4. Речення - це основна знакова одиниця мовлення, яка формується з мовних знаків нижчого порядку ‒ лексичних, фразеологічних і синтаксичних - і відзначається цілісністю і зовнішньою автономністю, виступаючи поза контекстом у ролі закінченого відрізка мовлення й виділяючись у контексті на єдиному рівні членування (О. Мельничук).

Другие вопросы по: Українська мова

Знаешь правильный ответ?
Прочитайте тексти. Запишіть, про мовні одиниці яких рівнів ідеться. 1. Звуки нашої мови не тільки су...

Популярные вопросы