калина - символ україни. як багато пишуть поети про цей символ. навесні і восени калина завсім різна.на весні вона цвіте, а восени красується своїми червоними . цвіте калина білими суцвіттями. милує око той білий цвіт такою вже ніжною вона стає, як тая дівчина молодая. за літо вона росте і вже восени стає червоною, як той мак у полі . тендітна і ніжна дівчина стає господарською жіночкою. так і калина свій ніжний білий цвіт змінює на червоний. восени калина чекає своєї пори коли нею похарчуються птахи, так калина приймає участь и в ланцюжку живлення у природі. ягідки калини кислі на смак, для людини вона частіше всього постає як ліки. можемо зробити висновок що не дарма поети так гарно і ніжно описують калину адже вона за усі пори року гарненька.
Ответ дал: Гость
масляна - це бешкетне й веселе прощання із зимою й зустріч весни. люди споконвіку сприймали весну, як початок нового життя й почитали сонце. на честь сонця пекли млинці. під час маслиниці гулянки тривали весь тиждень. жодне свято не проходило так весело й розгульно. по вулицях возили соломяну ляльку - масницю. під кінець масниці її спалювали, прощаючись так із зимою.
8 березня - міжнародне свято боротьби жінок за свої права. 8 березня 1857 року кілька сотень робітниць текстильних та взуттєвих фабрик нью-йорка провели демонстрацію - вони вимагали 10-годинного робочого дня, поліпшення умов праці й однакової з чоловіками заробітної плати. з 1913 року 8 березня відмічають і на україні. але для багатьох людей це свято весни, любові до рідних мам і бабусь. в цей день прийнято дарувати весняніквіти всім жінкам і дівчатам.
Ответ дал: Гость
мело, крутило по землі, що було сили. свіча горіла на столі, свіча горіла. немов безжурний рій комах, так сніг лапатий летів знадвору попід дах, просився в хату. завія креслила на склі круги та стріли. свіча горіла на столі, свіча горіла. наверх у зблисках вогняних злітали тіні. сплетіння рук, сплетіння ніг, шляхів сплетіння. додолу впали — чути тріск — два черевички. слізьми на сукню капав віск — плакала свічка. і все губилося в імлі холодній, білій. свіча горіла на столі, свіча горіла. війнуло з покутя — й вогонь, здійнявши крила, жар від розпечених долонь живив щосили. хурделі люті були й злі, яке їм діло, що десь на нашому столі свіча горіла.
Ответ дал: Гость
1.літній вечір 1518 р. 2.початок весілля в церкві св. духа. 3.ворожка. 4.дивне ворожіння. 5.оддалік почулися крики. 6.татари йдуть! 7.настуня в полоні. 8.серед своїх-настя, в полоні-хуррем. 9.навчання полонянок корану,історії,поведінці. 10.перебування в сулеймановому гаремі. 11.зустріч із султаном. 12.сулейман довго від неї не ві 13.довга розмова з величним правителем. 14.султан здивований чужоземкою. 15. султан закохався в християнку. 16.зависть подружок. 17. зустріч з кізляр-агою. 18.отримання титулу "хатун". 19.служіння її слуг. 20.розмова з вченим про настю. 21.бувший монах кізляр-ага. 22.не прощається лиш зрада церкві.
Популярные вопросы