образ мавки уже традиційно в українській літературі вважається втіленням одухотвореної природності, незнищенності людського духу, символом чистого справжнього кохання, щирих природних почуттів. недарма саме цей образ став одним із вершинних у творчості лесі українки, поетеси, чия творчість позначена наявністю складних символістичних художніх структур, пошуками нового естетичного тла для розгортання традиційних міфологічних та легендарних сюжетів. мавка є центральним образом у драмі-феєрії «лісова пісня», і тому досить цікаво прослідкувати за його розгортанням протягом твору. мавка, від народження будучи істотою природною, несе в собі нерозчленовану міфологічну свідомість, позбавлену таких понять, як смерть, трагічність, зрада і кохання. усі почуття її позбавлені людської глибини і неоднозначності, двоїстості. але з часом вона докорінно міняється. чому? музика сопілки лукаша пробуджує у мавки здатність осягнути драматизм переживання, тобто навчитися жити і вмирати, бути, людиною. ознакою початку переродження лісової істоти є її сльози:
Спасибо
Ответ дал: Гость
я вважаю, що компроміс неможливий.
чи може людина називатися хорошею, якщо вона робить погані вчинки? іноді про таких кажуть: "непогана людина" чи "так собі". але що скаже той, проти кого був цей можливо зрадницький вчинок? невже щось середнє, ні добре, ні зле?
а брехня? кажуть, буває брехня заради миру. але ж така миролюбна брехня рано чи пізно переросте в зраду, недовіру, руйнування відносин. , краще було б дати шанс на примирення після невдалого вчинка та гіркої правди, ніж така довготривала брехня, що все одно принесе розчарування.
тільки іноді дуже складно себе вмовити на безкомпромісність.
Популярные вопросы