Проаналізуйте наведені висловлювання. Які, на Вашу думку, почуття посилю¬вала в людях гонка озброєнь і пропаганда війни? Як Ви вважаєте, кому було вигідне поширення таких настроїв?
«...Гонка озброєнь створює відчуття того, що війна неминуча: і хоч уряди заявляли, ніби підготовка до оборонної війни підтверджує їхнє прагнення миру й волю за-побігти агресії, насправді засоби залякування настільки ж провокують, наскільки стримують. У той час, коли деякі уряди були майже готові розпочати війну, жоден уряд не був здатний відвернути її, його дії наближали початок війни».
Джеймс Джолл, англійський історик (Истоки Первой мировой войны. — Ростов-на-Дону: Феникс, 1998. — С. 5-6)
«Справедлива й необхідна війна не більш жорстока, ніж хірургічна операція. Кра-ще завдати хворому трохи болю й трохи замастити свої руки кров’ю, ніж дозво-лити хворобі розростися в ньому настільки, що він стане собі й усьому світу осо-ружним і помре в повільній агонії».
Сідней Лоу, англійський публіцист (Langer W. L. The Diplomacy of Imperialism. — New York, 1951. — P. 90)
«Ми повинні прийняти її [війну] у всій її дикій поезії. Коли людина кидає себе в неї, це не інстинкти оновлюють її, але чесноти, яких вона знову набуває... Це війна все оновлює».
Абель Боннар, французький письменник История Украины, баллов не жалею!
Другие вопросы по: История
Знаешь правильный ответ?
Проаналізуйте наведені висловлювання. Які, на Вашу думку, почуття посилю¬вала в людях гонка озброєнь...
Популярные вопросы