Греко-перські війни (500 до н. е. — 449 до н. е., з перервами) — війни між Персією та давньогрецькими містами-державами, що відстоювали свою незалежність. Приводом до війни була до військовими кораблями, надана Афінами та Еретрією з острова Евбеї 500 повсталим проти перського панування над грецькими полісами у Малій Азії.
Основним джерелом з історії греко-перських воєн є «Історія» Геродота, що містить опис подій до 478 до н. е. включно. Про хід військових дій в середині V ст. до н. е. стисло повідомляє Фукідід в «Історії Пелопоннеської війни». Розповіді про окремі моменти війни зустрічаються в творах трагіка Есхіла і в «Афінській політії» Аристотеля. З пізніших істориків про цей період переповідає Діодор Сицилійський, а також Плутарх, що написав декілька біографій політичних і військових діячів того часу (Фемістокла, Арістіла, Кімона). Цікавий матеріал містять нечисленні написи, що відносяться до V ст. до н. е. Нарешті, в 1938—1939 рр. були проведені археологічні розкопки на полі бою при Фермопілах, що дали цінні відомості. Вельми цікаві також результати розкопок могильного пагорба на Марафонському полі в Аттиці (1940-ві роки XX століття).
Объяснение:
Спасибо
Ответ дал: Гость
Ответ г-летопись.в ней всё в хронологическом порядке и строго в нём.
Ответ дал: Гость
своим завоеванием галлии цезарь расширил римскую державу до берегов северной атлантики и подчинил римскому влиянию территорию современной франции, а также начал вторжение на британские острова. деятельность цезаря коренным образом изменила культурный и политический облик западной европы и оставила неизгладимый след в жизни следующих поколений европейцев. гай юлий цезарь, обладая блестящими способностями военного стратега и тактика, одержал победу в сражениях гражданской войны и стал единовластным повелителем pax romana. наряду с гнеем помпеем он начал реформирование римского общества и государства, которое уже после его смерти к установлению римской империи. цезарь хотел централизировать республикой. злые языки поговаривали, что он стремится к царской власти. однако цезарь, помнив о неудачной практике правления первых семи царей, пошёл другим путём: стал пожизненным диктатором. он настаивал на том, чтобы его называли просто — цезарь. его убийство к возобновлению гражданских войн, закату римской республики и зарождению империи, которую возглавил усыновлённый имоктавиан август.
Популярные вопросы