Установлений в Угорщині в 1920—1921 рр. режим М. Горті мав авторитарний і диктаторський характер із збереженням парламенту і наявністю деяких елементів парламентської демократії.
Гортізм спирався на цілу систему легальних і таємних союзів і товариств («Союз пробуджених угорців» та ін.). Їхнім керівним центром став «Союз Етелкез», чи «Екса», який управлявся Радою сімох вождів. Горті вважався «невидимим главою союзу» і контролював діяльність усіх цих організацій.
У 1921 р. Горті призначив на посаду прем’єр-міністра представника земельної аристократії графа І. Бетлена, який обіймав цю посаду до 1931 р.
Економічне становище Угорщини вдарюся стабілізувати лише в 1924—1926 рр. На початку 1924 р. Угорщині за посередництвом Ліги Націй надали міжнародну «позику оздоровлення» 250 млн золотих крон. За до цієї позики вдалося стабілізувати валюту і дещо пожвавити промисловість. Розрив з Австрією звільнив промисловість від сильного конкурента, що призвело до значного зростання текстильної промисловості.
Уряд Бетлена провів аграрну реформу. У великих поміщиків вилучили за викуп і продали близько 10 % землі. Землю придбали 230 тис. селян, причому перевага надавалася особам, які активно підтримували Гортістський режим.
Реформа зміцнила заможних селян, котрі виробляли значну кількість сільськогосподарських продуктів на ринок.
У жовтні 1932 р. Горті призначив прем’єр-міністром генерала Д. Гембеша, який висунув програму «відродження угорської нації».
Объяснение:
Популярные вопросы