Полта́вська би́тва — визначна баталія під час великої північної війни між арміями карла xii та петра i . відбулася 27 червня (8 липня ) 1709 року поблизу полтави.в історії війн деякі битви вирішували долю поодиноких народів та держав на довгі десятиліття — а то і століття. до таких битв належить без сумніву і битва під полтавою, яка вирішила долю не тільки швеції і московського царства, але також і україни.[1] для україни наслідком полтавської катастрофи була московська військова окупація й щораз більше обмеження автономних прав козацько-гетьманської держави.[2] лівобережна україна 1709 року зазнає відчутного удару по своєму самоврядному статусу.
полтавська битва мала далекосяжні наслідки і для всієї європи. шведський історик петер енґлунд зазначає:
від дня полтавської битви закінчився період шведського панування, московське царство почало звільнятися від свого старого ворога, могутнього сусіда, який закривав вихід до ійського моря. водночас, полтавська битва стала колосальною катастрофою не тільки для швеції, але й для європи; вона зламала колишній влади, — могутність після полтави переходить від швеції до московського царства, яка міцніє і перетворюється у велику державу.
Спасибо
Ответ дал: Гость
Великую китайскую стену
Ответ дал: Гость
гамбург один из самых больших портовых городов в европе, расположен у места впадения реки эльбы в северное море. девиз города, который можно прочитать в виде надписи над порталом городской ратуши гласит: «libertatem quam peperere maiores digne studeat servare posteritas». принятый стихотворный перевод этой фразы на язык звучит, как «die freiheit, die erwarben die alten, möge die nachwelt würdig erhalten» («свободу, что добились для нас наши предки, достойно пусть с честью хранят потомки»). латинским названием города, используемым, например, в гимне города, является лат. hammonia. на гербе и флаге гамбурга изображены ворота городской крепости, и гамбург часто называют за это «воротами в мир» (нем. tor zur welt).гербы и флаги есть у многих городов мира, но редко какой город может похвастаться собственным гимном. но поскольку гамбург — не просто город, а бывший ганзейский город-государство, то у него есть и свой государственный гимн. им стала песня, восхваляющая город и сочиненная в 1828 году георгом николаусом бэрманном (нем. gеorg nikolaus bärmann). этот поэт написал много песен на языке, слыл большим знатоком гамбурга. песня в честь гамбурга прозвучала впервые в финале его пьесы «гражданская верность», поставленной по случаю 300-летия
Популярные вопросы