ответ:
важливим елементом природного середовища є природні ресурси. слово "ресурс" означає запас, тобто те, що може бути використано у господарській діяльності людиною. під природними ресурсами розуміють компоненти і сили природи, які безпосередньо використовуються у виробництві і є сировиною або джерелом енергії.
компоненти і сили природи, які впливають на виробництво, але безпосередньо не використовуються у ньому, називають природними умовами. до природних умов можна віднести рельєф, клімат і т. ін. вони дуже впливають на будівництво, транспорт, сільське господарство, але безпосередньо з них нічого не виробляють. однак деякі природні умови у певних видах людської діяльності можуть використовуватися як ресурси. збільшення частки компонентів і сил природи, які як природні ресурси, пов'язано з розвитком науки і техніки. так, енергію вітру, сонця, внутрішню енергію землі зараз навчилися використовувати для виробництва електроенергії. добувається з надр землі багато корисних копалин, які раніше зовсім не використовувалися, а отже, не вважалися природними ресурсами.
за природні ресурси поділяються на мінеральні, кліматичні, біологічні (флористичні і фауністичні), земельні, водні, рекреаційні та ін. крім того, їх можна групувати й за іншими ознаками: - за вичерпністю (вичерпні й невичерпні), за можливістю самовідновлення та культивування (відновлювальні і невідновлювальні), за темпами відтворення (відтворювальні і невідтворювальні), за можливістю заміни одних ресурсів іншими: замінні (метал - пластмасою або ін.) та незамінні (атмосферний кисень для дихання).
мінеральні ресурси. до них відносять сукупність розвіданих корисних копалин, які використовуються або можуть використовуватися у господарській діяльності. вони поділяються на паливні, рудні та нерудні.
до паливних ресурсів належать ті мінеральні ресурси, які використовуються як паливо і джерело енергії. найважливішими палива є вугілля, нафта, газ, уран, торф.
серед паливних ресурсів провідне місце належить вугіллю. із загальних ресурсів вугілля приблизно 60 % припадає на кам'яне і 40 % на буре вугілля. понад 90% усіх вугільних ресурсів знаходяться у північній півкулі (головним чином на північ від 30° пн. найбагатшими на вугілля є азія (54 %), північна америка (28 %) та європа (9 %).
объяснение:
Популярные вопросы