найбільшими тектонічними структурами є платформи і рухомі пояси. платформа — це відносно стійка ділянка земної кори з досить плоскою поверхнею, що лежить на місці зруйнованих складчастих споруд. вона має двошарову будову: знизу залягає кристалічний , складений давніми твердими , над ним — осадовий чохол, утворений молодшими ві. на платформі виділяють щити і плити. щит — піднята аж до земної поверхні ділянка кристалічного платформи. осадовий чохол на ньому є малопотужним і не суцільним. плита - це ділянка платформи, де занурений на глибину і всюди перекритий осадовим чохлом.
Спасибо
Ответ дал: Гость
может водоросли уменшают солёность воды
Ответ дал: Гость
африка
самая северная - мыс эль-абьяд (37°20' с.ш. 9°51' в. самая южная - мыс игольный (34°52' ю.ш. 19°59' в. самая западная - мыс альмади (14°45' с.ш. 17°32' з.самая восточная - мыс хайфун (10°26' с.ш. 53°23' в.д.)
северная америкасев.-м.мерчисон,71°50’с.ш.юж.-м.марьято, 7°12’с.ш.зап.-м.принца уэльского, 168°00’з.д.вост.-м.сент-чарльз, 55°40’з.д.
Популярные вопросы