Конго має досить складний режим. більшість притоків характеризуються переважанням осіннього стоку: на притоках із водозабором в північнійпівкулі максимальний підйом водиспостерігається у вересні-листопаді, у південній — в квітні-травні. в середній та особливо у нижній течії сезонні коливання стоку в значній мірі згладжені через рівномірні поступання в річку вод її приток, оскільки великі частини басейну річки лежать вище і нижче екватора і принаймні в одній частині річки триває сезон дощів[12]. відтак, з усіх великих річок планети конґо відрізняється найбільшою природною зарегульованістю. максимальні паводки спостерігаються у верхній течії — в листопаді-грудні, у середній та нижній — в травні-червні та у листопаді-грудні. пересічні витрати води становлять 46 тис. м³/с, максимальні 75 тис. м³/с, мінімальні 23 тис. м³/с. середньорічний стік води — 1 450 км³. величезні маси води, що виносяться до океану, опріснюють його на 75 км від берега. твердий стік становить приблизно 50 млн. т за рік.
Спасибо
Ответ дал: Гость
полуостров сарыесик разделяет озеро на две половины — западную и восточную (соединены узким проливом узынарал и отличаются друг от друга составом воды). минерализация воды и содержание солей в западных и восточных частях весьма различны, что объясняется впадением в западную часть крупной реки или, приносящей в озеро примерно 75% годового притока воды. таким образом вода в западной части озера почти пресная (разбавленная), а в восточной части — солоноватая (естественная).
Ответ дал: Гость
вода – это жизнь. именно поэтому в старину было принято основывать поселения на реках. речную воду использовали для питья, приготовления еды, стирки, разведения скота, развития сельского хозяйства и, собственно, строительства, поэтому от наличия или отсутствия водоема зависела жизнеспособность поселения.коротко и ясно
Популярные вопросы