Наземно-повітряне середовище. сама назва цього середовища свідчить про його неоднорідність. серед його мешканців є такі, що пристосовані лише до наземного переміщення — вони плазують, бігають, стрибають, лазять, обпираючись на земну поверхню або на рослини ( інші тварини можуть пересуватися і в повітрі — літати. тому органи руху в мешканців наземно-повітряного середовища різноманітні. так, вуж пересувається по землі завдяки роботі м'язів тулуба, пантера, кінь, мавпа використовують для цього всі чотири кінцівки, павук — вісім, а голуб і орел — тільки дві задні. у голуба і орла передні кінцівки — крила — пристосовані для польоту. вода — життєво важлива складова організму тварини. для мешканців наземно-повітряного середовища є проблемою затримування її в організмі. уберегтися від висихання їм щільні покриви тіла: це хітиновий покрив у комах, луска в ящірок, раковини в наземних молюсків, щільна шкіра у ссавців. органи дихання наземних тварин «сховані» в середину тіла — це запобігає випаровуванню води через їх тонкі поверхні. наземні тварини помірних широт вимушені пристосовуватися до значних коливань температури в їх середовищі проживання. від спеки тварини рятуються в нірках, у тіні дерев. ссавці охолоджують своє тіло, випаровуючи воду через епітелій ротової порожнини (собака) або під час потіння (людина). з наближенням холодів шерсть звірів густішає, вони накопичують під шкірою запаси жиру. з настанням зими деякі з них, наприклад бабаки і їжаки, у сплячку, що є їм пережити зимову нестачу їжі. рятуючись від зимового голоду, деякі птахи (журавлі, шпаки) відлітають до теплих країв.
Спасибо
Ответ дал: Гость
заполните пропуски: в скелет человека входит пар ребер, которые связаны с позвонками.
чем грудная клетка человека отличается от грудной клетки млекопитающих животных? какие органы расположены в грудной клетке? каковы ее функции?
мне кажется нет отличий между грудной клеткой человека и млекопитающего.
грудная полость — анатомическое пространство, ограниченное внутренней поверхностью грудной клетки и верхней поверхностью диафрагмы. центральные отделы грудной полости заняты средостением, по бокам от которого расположены лёгкие.легкие, сердце, пищевод,трахея.функции грудной клетки заключаются в защите органов грудной полости.
Ответ дал: Гость
у кольчатых червей замкнутая кровеносная система,образована 2 : спиным и брюшным,соединяющимися в каждом сегменте кольцевыми .сердца у кольчатых червей нет,движение крови происходит за счёт сокращения спинного сосуда и некоторых кольцевых.кровь течёт только по не смешиваясь с полостной жидкостью.
у молюсков незамкнутая кровеносна система.целом молюсков заполнен соединительной тканью,сохраняются только 2 ее небольших участка: один из них окружает половую железу, образуя околосердечную сумку.серде состоит из 2 предсердий и 1 желудочка,от которого отходят кровеносные сосуды.однако кровь течёт не только по .но и по щелевидным остатком полости тела.
Другие вопросы по: Биология
Похожие вопросы
Знаешь правильный ответ?
Які пристосування до наземного середовища мають комахи?...
Популярные вопросы