все просто) с пропорции! 700 так относится к 0.15 как х к 0.3реша пропорцию, получим что х ( то есть 30% раствор кислоты) = 1400 грамм.также с 10 % раствором) реша пропорцию 700 так относится к о.15 как х к 0.1 получим что х ( то есть 10 % раствор) = 466.7
Ответ дал: Гость
туга лишнее слово.т.е оно означает чувство человека.
Ответ дал: Гость
твор пра родную мову. пра яе меладычныя гукi, якiя сплялiся нiткаю радства. беларуская паэзiя поўнасцю раскрывае нашу родную мову, якая жыве ў сэрцы.
Ответ дал: Гость
кветкі што гэта часам мы не задумваючыся рвёмся іх а яны ж таксама жывыя! яны таксама ўсё адчуваюць толькі немогут гэта гаварыць і вырожать а бо яны такую краосоту нашым і палях вельмі многія краіны ўзялі сабе гербы з кветкамі кветкі гэта нешта незвычайна прыгожа і рамантычнае! я вельмі люблю кветкі!
Популярные вопросы