how today to be remembered my pleasant instants carried out(spent) by the president in dream.did not pass also ten minutes that from me on a cheek has not flown to whom or from ministers.certainly it was a pity to me to upset them, but work of the president and need(requirement) of the country compelled to go for such extreme circumstances.the most pleasant was to feel a head of the chief of militia under the boot, a reptile, too to me the bribe taker.minister of culture, the person with a high level of spirituality was caught in a disco lighting, certainly of a corpse to get rid it was not too easy.and you see work easy would seem, that at the president, time of money all over the country should suffice, and not a little they direct the needs.and as at such disorder, down to the contrast of a direction of activity of personal work.so know friends, presidents too cry, is at them and the to mountain.to fill with all country, to watch(keep up) the order to one, not so that is easy.and suddenly i was woken by my favourite mum.
Ответ дал: Гость
1)who was at the zoo?
2) they were at school
Ответ дал: Гость
i don't know whether 'li' means 'whether' here or 'if'. i suggestwhether/if: the brother/ my brother is watching tv now, he is playing on the computergrandmother is sleeping
mum is making lunchgrandad is watching tvdad is reading
kate is playing the pianomy brother is listening to musicrex is sitting next to him/ it
Ответ дал: Гость
Летние каникулы закончились. зима с ее снегом здесь, и как далеко от сегодняшнего дня до нового года? подумайте о подарках и открытках. подумайте о рождественских елках. это не займёт у вас много времени, если вы побываете там в своих снах. ветрено и холодно. жизнь скучна, и не весела. и сколько времени займет наш полет от снега к солнцу? ты будешь в порядке. солнце будет светить, там не будет снега или дождя. это не займет много времени, если вы отправитесь туда на самолете. мы не нашли самолет, мы взяли большой воздушный шар. и сколько времени займет наш полет от земли до луны? идите вместе, идите вместе. не забудьте спеть эту песню, если вы не ходите в одиночку. это никогда не будет занимать у вас слишком много времени.
Популярные вопросы