Злі, мов шакали немов води в рот набрав наче бички в томатіяк (наче, ніби, мов, неначе) корова язиком злизала як (мов, ніби, наче, неначе) провалитися (піти, пропасти) крізь (під) землю як (мов, наче, неначе) у воду впасти (пірнути, канути) мов камінь у воду мов у ополонку пірнув
Спасибо
Ответ дал: Гость
Йому розуму не позичати. у нього в голові не всі дома. думає, що бога за бороду спіймав. корчить із себе лазаря. цей знає, де раки зимують. не доглянув оком, то вилізло боком. у нього щоразу з переляку душа в п’яти втікає. словник розуму не позичати (фразеологічна єдність) – хто-небудь дуже розумний, тямущий. у голові не всі дома (фразеологічна єдність) – бути нерозумним , нерозсудливо міркувати, діяти. бога за бороду спіймав (фразеологічна єдність) – досяг у чомусь особливих успіхів. корчить лазаря (фразеологічна єдність) – прикинутися безталанним, нещасним. знає, де раки зимують (фразеологічне зрощення (ідіома)) – маючи неабиякий досвід, вміти добре розбиратися в ситуації, бути хитрим, спритним. не доглянув оком (фразеологічне сполучення) – не пильнувати когось або щось, не встерегти. вилізло боком (фразеологічна єдність) – мати погані наслідки. душа в п’яти тікає (фразеологічне зрощення (ідіома)) – дуже злякатися.
Ответ дал: Гость
у приказці «книга вчить, як на світі жить» висловлена народна пошана до дорогоцінних джерел - книжок, які мають свою історію.«сторінками» найперших книг були камені, стіни печер, вояцькі щити. а пізніше люди почали виготовляти «папірці» з тонкої козячої чи телячої шкіри. першу книжку виготовили в стародавньому місті пергамі, тому й папір називали пергаментом. пізніше люди стали писати на папірусі.справжній папір, на якому пишуть зараз, був виготовлений дві тисячі років тому. а друковані книги пройшли довгий час, поки з’явилися на полицях. тепер книга - наш найкращий друг, що дозволяє мандрувати по різних країнах у світ незвіданого, казкового.книга - порадник. бережімо цей неоціненний скарб людської думки, який навчить добру й мудрості.
Популярные вопросы