Леся украї коли вдумається в ці слова, то постануть перед нами нечувана сила, незламана мужність, боротьба за щастя і волю. ім'я української письменниці лесі українки широко відомо не лише в україні, але й далеко за її межами. поетеса, прозаїк, драматург, критик і публіцист, вона створила художні полотна такої ідейної естетичної сили і краси, такого змісту й глибини, що вони з роками, з десятиліттями не старіють, а виблискують все новими й новими гранями, стають ближчими й дорожчими розумові й серцю читачів.
оптимізмом пройнятий і вірш "мріє, не зрадь! " у ньому прославляється подвиг борців за волю. у вірші "напис в руїні" леся українка стверджує безсмертя народу та велич його творчої праці. народ є творцем всіх цінностей і багатств — така основна думка поезії. поетеса протиставляє силі владного тирана силу народу і проголошує: "хай гине цар! "
леся українка прожила життя, сповнене невимовних страждань і гіркоти. але її творчість звучить оптимістично, в ній на повний голос пролунали життєрадісні мотиви, сповнені віри в невичерпні сили народні. поетеса живе серед нас, вона не вмерла, а тільки зробила крок у безсмертя:
ні! я жива, я буду вічно жити.
я в серці маю те, що не вмирає.
не випадково сьогодні леся українка — одна з, найулюбленіших поетес багатьох і багатьох любителів поезії. людина високого духу, вона в своїй творчості створила образи, які й для нашого покоління стали прикладом національного характеру, патріотизму, мужності — тих якостей, які так необхідні, щоб будувати в рідній україні нове життя.
Популярные вопросы