На наступны дзень тэкля прачнулася вельмі рана і ў добрым настроі. прачнуўшыся яна ўстала, зрабіла ўсё свае хатнія справы . і пайшла на вуліцу чакаць якой-небудзь весткі аб сваім самым любімым сыночка . на лаўцы яна прасядзела ўвесь дзень, а пакуль сядзела ўспамінала розныя моманты яе з сынам жыцці пакуль ён не прапаў . але вось пацямнела . тэкля страціўшы надзею на тое , што яе сын найдёться , пайшла спаць. яна доўга не магла заснуць , ёй нешта перашкаджала . але вось у дзверы пастукаліся , яна адкрыла дзверы. перад ёй стаяў паштальён . ён трымаў у руках ліст . паштальён з усмешкай аддаў ёй ліст і сказаў : "гэта табе ад сына". тэкля са слязамі на вачах раскрыла ліст . у ім , яе сын пісаў што зусім хутка ён будзе дома . дні ішлі адзін за адным. тэкля не магла знайсці сабе месца , але ў адзін дзень яна назаўжды страціла думка пра тое , што яе сын вернёться .. на наступны дзень, яна як звычайна ранняй раніцай пайшла на агарод . прыбраць там , і за яе спіной пачулася ціхае: " мама! " тэкля павярнулася і ўбачыла свайго сына. яны прайшлі ў дом , там яна яго накарміла , напаіла , і потым яны яшчэ доўга сядзелі і любаваліся адзін адным..
Спасибо
Ответ дал: Гость
все вроде бы близко, вот только протянуть руку и взять,но на самом деле это невозможно сделать. кажется что локоть можно достать, но на самом деле это неосуществимо.также можно понять эту пословицу как сожеление о чем то неосуществимом.
Ответ дал: Гость
в рассказе описывается поход сережки за хлебом, во время которого он пытается найти что-то интересное в окружающем мире. что-то что бы дало пищу для его фантазии. ему скучно, и сначала на пути ничего не встречается, но потом он видит вновь посаженные деревья, строительную площадку. он отмечает для себя, что пока строительство не закончат, можно будет прятаться. но эти мысли не сильно увлекают его. и тут его внимание привлекает стадион. необычное строение дает мыслям свободу. сережка представляет себя гладиатором. но мысли скачут. и вот он уже , а стадион – синхрофазотрон. раскрывшая свои крылья фантазия не останавливается. сережка – стрелец охраняющий кремль, готовый выполнить указания самого ивана грозного. но прохожий мужчина, неожиданно обратившийся к мальчику, прерывает красочный калейдоскоп приключений. а жаль. жаль, что мир фантазий так хрупок, что его так легко сломать.
Популярные вопросы