Литовські князі мали складні відносини з Золотою Ордою. У початковому періоді їх відносини були досить сприятливими, оскільки Золота Орда зосереджувалася на своїх землях на південному заході від Литви. Проте з часом, коли Золота Орда почала розширювати свої території в напрямку північного заходу, литовські князі почали відчувати загрозу для своєї влади та територіальної цілісності.
У результаті цього, відносини між Литвою та Золотою Ордою погіршувалися, і вони стали здійснювати військові походи один проти одного. Наприкінці 14 століття литовський князь Вітовт зумів здійснити ряд вдалих воєнних кампаній проти Золотої Орди, що дозволило йому значно посилити свою владу в регіоні та збільшити територію Литви.
Отже, можна сказати, що відносини між литовськими князями та Золотою Ордою були складними та залежали від політичної та територіальної ситуації в регіоні.
Спасибо
Ответ дал: Гость
российскую империю можно отнести к окраинной цивилизации,так как она находилась между западно-европейскими странами(цивилизация запада) и восточными сранами(цивилизация востака).российской империи как окраинной цивилизации были присущи как западные черты культуры,так и восточные.яркий тому примекр: конфликт западников и славянофилов(столкновение западной и восточной цивилизаций)
Ответ дал: Гость
понятие цивилизации (от франц. civilis — гражданский) впервые возникло в xviii веке во франции для обозначения гражданского общества, в котором господствует свобода, равенство и братство. впоследствии в этнографической и философской xix века оно приобрело другие значения. этнографы вслед за льюисом морганом (1818—1881) под цивилизацией стали подразумевать общество, пришедшее на смену первобытному. если первобытное общество характеризуется чисто родово-племенными отношениями, то цивилизованное основывается на частной собственности и организовано на территориальных началах.
Популярные вопросы