незважаючи на своє важливе значення, «декларація прав людини і громадянина» була лише збірником основних принципів, на яких повинні ґрунтуватися закони держави. в ході революційних перетворень неодноразово робилися спроби створити новий кодекс законів, але вдалося це лише в часи правління наполео на бонапарта. після тривалої і кропіткої роботи юристів в 1804 р. був оприлюднений цивільний кодекс (ілл. 5). пізніше з'явилися кримінальний і комерційний кодекси. цивільний кодекс набув чинності у франції і деяких залежних від імперії державах.він став основою законодав.
у цивільному кодексі послідовно захищалося право приватної власності: «власність є право користуватися і розпоряджатися речами абсолютним чином, якщо тільки здійснення цього права не стає заборонене законами або регламентами». порівняйте ставлення до власності в " декларації
прав людини і громадянина» і цивільному кодексі. можна говорити про помітні відмінності між двома документами?
однак у цивільному кодексі далеко не завжди дотримувався принцип рівності. права жінок обмежувалися, влада батька в сім'ї була майже абсолютною.
у цивільному кодексі сказано: «чоловік зобов'язаний надавати заступництво своїй дружині, дружина — послух чоловікові». чому ця стаття вважається прикладом безправного становища жінок?
незважаючи на недоліки, цивільний кодекс гарантував збереження багатьох завоювань великої французької революції. перш за все він проголошував рівність можливостей і недоторканність власності.
Популярные вопросы