основу хозяйства восточной зоны составляет добывающая промышленность. здесь добывается основная часть нефти, газа и угля. сельское хозяйство развито слабее, в основном на юге, оно не удовлетворяет потребности населения зоны в продуктах. роль региона в страны постоянно возрастает. в 70—80-е годы восточный макрорегион стал главной топливно-энергетической базой страны, основным производителем алюминия, поставщиком руд цветных, редких металлов, рыбы и лесопродуктов.
на западе преобладает обрабатывающая промышленность, сельское хозяйство развито гораздо лучше, чем на востоке. здесь производится 4/5 продукции промышленности и сельского хозяйства, 9/10 научной продукции, размещена основная часть банковского капитала. такие значительные различия в хозяйстве двух зон объясняются не только различиями в эгп и особенностями природных ресурсов, но и особенностями освоения территории страны — западная часть страны оыла гораздо лучше освоена и заселена.
Спасибо
Ответ дал: Гость
австрия-вена
албания-тирана
андорра-
белоруссия-минск
бельгия-брюссель
болгария-софия
босния и герцоговина-сараево
ватикан-
великобритания-лондон
венгрия-будапешт
германия-берлин
греция-афины
дания-копенгаген
ирландия-дублин
исландия-рейкьявик
испания-мадрид
италия-рим
латвия-рига
литва-вильнюс
лихтенштейн-
люксембург-люксембург
македония-скопье
мальта-валетта
молдовия-кишинев
монако-
нидерланды-
норвегия-осло
польша-варшава
португалия-лиссабон
россия-москва
румыния-бухарест
сан-марино-
словакия-братислава
словения-любляна
украина-киев
финляндия-хельсинки
франция-праиж
хорватия-загреб
чехия-прага
швейцария-берн
швеция-стокгольм
эстония-таллин
югославия-белград
Ответ дал: Гость
гідроенергетичні технології мають багато переваг, але є й значні недоліки. приміром, дощові сезони, низькі водні ресурси під час засухи можуть серйозно впливати на кількість виробленої енергії. це може стати значною проблемою там, де гідроенергія складає значну частину в енергетичному комплексі країни; будівництво гребель є причиною багатьох проблем: переселення мешканців, пересихання природних русел річок, замулення водосховищ, водних суперечок між сусідніми країнами, значної вартості цих проектів. будівництво гес на рівнинних річках призводить до затоплення великих територій. значна частина площі водойм, що утворюються, — мілководдя. у літній час за рахунок сонячної радіації в них активно розвивається водяна рослинність, відбувається так зване «цвітіння» води. у цілому реальний радіаційний вплив аес на природне середовище є набагато (у 10 і більше разів) меншим припустимого. якщо врахувати екологічну дію різноманітних енергоджерел на здоров'я людей, то серед не відновлюваних джерел енергії ризик від нормально працюючих аес мінімальний як для працівників, діяльність яких пов'язана з різними етапами ядерного паливного циклу, так і для населення. ний радіаційний внесок атомної енергетики на всіх етапах ядерного паливного циклу нині становить близько 0,1 % природного фону і не перевищить 1 % навіть при найінтенсивнішому її розвитку в майбутньому. невиправним лихом для україни залишається чорнобильська трагедія. але вона більше стосується того соціального строю, що її породив, ніж атомної енергетики. адже ні на одній аес у світі, крім чорнобильської, не було аварій, що безпосередньо призвели до загибелі людей.
Популярные вопросы