As for me, winter is the season i like the least. in my region winter starts usually in october and ends in april. so it is almost half a year of winter. during my this winter school vacation it was very cold and the snow never melted. the kids who live nearby were enjoying playing snowballs and skating. my parents went in the countryside for several days, they were skiing there. and i stayed all my winter vacations at home. i spent all my free days under the blanket, reading and waiting for summer to !
Спасибо
Ответ дал: Гость
1)we recommend that you read the rules for the tourists.
2) for a ride abroad in most countries you need a visa.
3) each tourist must fill out a customs declaration.
4) if you have any questions about what is necessary specify in the declaration, you should seek the assistance of customs officers ..
5) if you have any problems, you should contact your travel agent.
Ответ дал: Гость
Ihate action films because of cruelty and violence. i feel sad when the people on the screen hit each other. violence is not my cup of tea. i think that books and films can teach us to be kind and compassionate. i want everybody to live in peace and harmony. it seems to me films you watch may tell everybody about you and your fellings. я ненавижу боевики из-за жестокости и насилия. мне грустно, когда на экране люди бьют друг друга. насилие - это не моя чашка чая (не для меня). я думаю, что книги и фильмы могут научить нас быть добрыми и сострадательными. я хочу, чтобы все жили в мире и согласии. мне кажется, фильмы, которые вы смотрите, могут рассказать о вас и ваших чувствах.
Популярные вопросы